Obszar 8 - Szkoła Podst nr 1 w Łużnej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Obszar 8

SZKOŁA W RUCHU

Wspólna aktywność ruchowa wraz ze swoimi dziećmi


Do naszej szkoły w dniu 8 marca zostali zaproszeniu uczniowie szkoły podstawowej wraz z rodzicami w ramach programu szkoła w ruchu. Zaproszenie to było forma zachęty rodziców do wspólnej aktywności ruchowej ze swoimi dziećmi. Na zaproszenie odpowiedziało kilku rodziców, a prym wiedli tatusiowie. W ramach zajęć sportowych przeprowadzono rozgrywki piłki nożnej. Wyniki tych zmagań dla uczestników nie były tak istotne, jak możliwość  wspólnej  zabawy, w duch zasady „fair play”.                                             GK

AKTYWNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA
       W ramach Ogólnopolskiej akcji "Ćwiczyć każdy może" nasza szkoła zorganizowała 22.01.2014 r. Aktywny Dzień Babci i Dziadka. Potyczki sportowe poprzedzone zostały krótkim wystąpieniem nauczycielki wych. fiz., która zwróciła uwagę w swym przemówieniu na rolę jaką odgrywa aktywność fizyczna w życiu każdego człowieka. Następnie grupa dziewczynek z klasy III SP zaśpiewała piosenkę "Sportowy rok"- kręcąc w jej rytm hula-hopem. Po muzycznym prologu rozpoczęła się sportowa rywalizacja, w której udział wzięli seniorzy wraz z wnukami. Rywalizowali oni w następujących konkurencjach:                               
-bieg slalomem na czas , dla utrudnienia uczestnicy związani byli szarfami za ręce, a na głowach mieli położone woreczki,

-prowadzenie piłeczki do unihoca slalomem, a następnie celny strzał na bramkę,
-rzut piłki siatkowej przez hula-hop,                                                                
-rzuty małymi piłeczkami do pojemnika, każdy uczestnik miał oddać 3 rzuty, o zwycięstwie decydowała ilość zdobytych punktów.                                             
Do każdej konkurencji zapraszaliśmy innych uczestników, po to, aby zaktywizować jak największą liczbę zgromadzonych gości. Na szczęście chętnych nie brakowało. Każdy z uczestników nagradzany był dużymi brawami oraz słodyczami.  Zabawa była przednia, a wszyscy zaproszeni goście usatysfakcjonowani. Na zakończenie sportowej rywalizacji seniorzy zadeklarowali uczestnictwo w tego typu zabawach w przyszłym roku.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego